HR pre firmy
You are here:
  1. Domů
  2. / HR pre firmy
  3. / Recruitment
  4. / Recruitment - executive search

Executive search a head hunter efektívny a účinný spôsob získať vysoko kvalifikovaných pracovníkov do svojej firmy

Executive search a head hunter efektívny a účinný spôsob získať vysoko kvalifikovaných pracovníkov do svojej firmy
Executive search a head hunter efektívny a účinný spôsob získať vysoko kvalifikovaných pracovníkov do svojej firmy

Executive search

Časť recruitmentu. Zaobera sa vyhľadávaním pracovníkov predovšetkým vrcholné pozície v spoločností. Executive search je časovo náročný, ale vysoko efektívny spôsob, ako získať profesionála do svojho podniku, čo pomôže pri rozvoji spoločnosti. Táto metóda je vhodná len pri vyhľadávaní vrcholových zamestnancov, ktorí sú na pracovnom trhu cenní. Celým procesom executive search sa zaoberá head hunter.

Head hunter

Odborník pre vyhľadávanie pracovníkov na stredné a vrcholové pracovné pozície v spoločnosti. Head hunter sa zameriava na konkrétne vysoko kvalifikovaných špecialistov.

Head hunter má širokú databázu dlhodobo monitorovaných, špecializovaných a talentovaných profesionálov, a to hlavne v TOP manažmente. Poväčšine oslovuje vysoko kvalifikovaných pracovníkov, ktorí už sú zamestnaní v inej spoločnosti. Diskrétne ich kontaktuje a ponúkne im danú pracovnú pozíciu. Jeho cieľom je špecialistov presvedčiť, že ponúkané výkonné miesto je pre nich životnou priležitosťou.

Ako prebieha executive search

1. Zoznámenie s vašou spoločnosťou.

V tejto fáze sa zblížime s vašou spoločnosťou. Posudzujeme, aké zmeny medzi personálom by vašej firme prosperovali.

2. Konzultácia voľnej pracovnej pozície

Diskutujeme ohľadom výkonného miesta, hlavne s ohľadom na pracovný čas, výšku platu, prémie, výhody pre zamestnancov a dovolenky. Snažíme sa vyzdvihnúť danú ponuku tak, aby bola čo najlákavejšie.

3. Vaše požiadavky

Zoznámite nás s vašimi požiadavkami a s tým, čo očakávate od budúceho zamestnanca.

4. Prieskum trhu / databázy expertov

Výber a konzultovanie vhodných kandidátov, ktorí by zapadli do vašej firmy.

5. Ponuka vhodných uchádzačov, ktorí spĺňajú vaše kritériá

Predstavíme vám ponuku vybraných kandidátov, ktorý splňujú vaše požiadavky. Zoznámime vás s ich osobnou a pracovnou históriou a tiež s dosiahnutými úspechmi v kariére.

6. Zúženie výberu kandidátov

Ak je okruh kandidátov príliš široký, výber zmenšíme.

7. Výber kandidáta

Vami zvoleného kandidáta kontaktujeme a ponúkneme mu danú pracovnú pozíciu. Uistíme daného kandidáta, že daná ponuka je jeho životná príležitosť, a významný krok k zmene v pracovnom aj v osobnom živote.

Na vyžádaní poskytujeme reference a jsme schopni zpracovat nezávaznou nabídku, a radí se zúčastníme výběrového řízeni, které je v souladu s předmětem našeho podnikání.